Wdrożenie systemu do rekrutacji online w firmie niesie za sobą liczne korzyści dla organizacji, jak i kandydatów. Aby w pełni wykorzystać potencjał tego narzędzia warto sięgnąć po rekomendowany system i skorzystać z profesjonalnego wsparcia firmy, która pomoże w jego wdrożeniu.
Wielu przedsiębiorców obawia się systemów do rekrutacji zdalnej ze względu na wysokie wymagania sprzętowe. W praktyce, okazuje się, że dobry system do rekrutacji online wymaga znacznie mniej niż systemy, z których korzystamy w firmie na co dzień, a przynosi duże oszczędności. Jak w takim razie wdrożyć system do rekrutacji online?
Wdrożenie systemu warto rozpocząć od przetestowania bezpłatnej wersji próbnej. To najlepszy sposób na to, żeby:
Platforma Interview Record jest narzędziem działającym online. Co to oznacza? Narzędzia online nie musisz instalować na żadnym urządzeniu. Żeby z niego korzystać wystarczy dostęp do sieci Internet oraz urządzenie wyposażone w preferowaną przeglądarkę internetową (Chrome v.85, Firefox v.81, Edge v.85) i system operacyjny (Android 8.0, Windows 10, Ubuntu LTS 18.04). Dzięki temu masz praktycznie nieograniczony dostęp do narzędzia z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie. Na tej samej zasadzie z narzędzia korzystają zaproszeni kandydaci.
Materiały wprowadzone do systemu – importowane CV, tworzone szablony rekrutacji oraz przesyłane nagrania – są przechowywane na serwerze Interview Record. To dodatkowy plus, ponieważ organizacja nie musi wdrażać dodatkowych zabezpieczeń z zakresu ochrony danych osobowych i danych wrażliwych.
Wideo rekrutacja jest bardzo wartościowym narzędziem, jednak aby w pełni wykorzystać jego potencjał należy przeanalizować dotychczasowy schemat rekrutacji i sprawdzić, czy może on być przełożony na język systemu. Praca ta w dużej mierze polega nie tyle na zmianie schematu procesu rekrutacji w organizacji, ile na zmianie podejścia osób go realizujących. W tym przypadku wdrożenie w organizacji wersji testowej narzędzia stwarza dogodną przestrzeń do walidacji aktualnych działań, oceny możliwości ich przełożenia na pracę systemu, jak również identyfikacji słabych punktów i wąskich gardeł procesu. To wszystko razem prowadzi do poprawy efektywności rekrutacji, oszczędności i sprawnej pracy z narzędziem online.
Wdrożeniu systemu powinno towarzyszyć usystematyzowanie:
Standaryzacja pozwala w tym przypadku na łatwe i szybkie wdrożenie systemu do rekrutacji pracowników online oraz efektywne jego wykorzystywanie przez wszystkie osoby zaangażowane w proces rekrutacji i selekcji kandydatów.